1b w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej

13 maja 2022 r. uczniowie klasy I.b wraz z paniami wychowawczyniami R. Szabaga i M. Czajka uczestniczyli w lekcji muzealnej, której tematem był Herb miasta Przemyśla.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest herb miasta, pani przewodnik zaprowadziła nas do galerii i opowiedziała nam jaka była historia naszego herbu przedstawiona na obrazach.

Następnie przeszliśmy do podziemi budynku i tam w sali edukacyjnej podczas zajęć praktycznych dzieci tworzyli pamiątkowy magnez w postaci herbu Przemyśla.

Na koniec naszego pobytu w Muzeum uczniowie zobaczyli wystawę stałą „ Dawna klasa”, gdzie zobaczyli jak wyglądała klasa dawniej ,w jakie meble, urządzenia i eksponaty była wyposażona.

Trzymając w ręku własnoręcznie wykonany herb naszego miasta, z niezapomnianymi wrażeniami wróciliśmy do naszej szkoły. Lekcja muzealna była bardzo udana, na pewno nie była to ostatnia lekcja w Muzeum Ziemi Przemyskiej.

Redagowała: Roma Szabaga

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku