I etap XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

10 lutego 2023 r. odbył się w naszej szkole I etap XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie 20 różnorodnych zadań matematycznych w ciągu 45 minut. Wszyscy uczestnicy konkursu, uczniowie 7 i 8 klasy, ambitnie podeszli do zadań i walczyli do końca. Komisja Szkolna Konkursu wyłoniła zwycięzców Martynę Śliwiak (kl. 8A) oaz Zuzannę Cichy (kl. 8D). Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w II etapie Banachiady, który odbędzie się w ZSTiO w Jarosławiu 3 marca 2023 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Banachiada” to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć jednego z najwybitniejszych polskich matematyków Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content