IV Olimpiada sportowo – edukacyjna w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu

W dniach 27 i  28 lutego br. w SP nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odbyła się czwarta edycja Olimpiady Sportowo-Edukacyjnej  dla Przedszkolaków. W sumie „szesnastkę” odwiedziło około trzysta dzieci z 19 miejskich i pozamiejskich przedszkoli. Impreza obejmowała zajęcia w dwóch częściach: sportowej (na salach gimnastycznych) i zabawowo – plastyczno –  edukacyjnej, która odbyła się w świetlicy szkolnej.   

Zajęcia sportowe obejmowały tor przeszkód z trampolinami, bieg przez płotki, zabawy ruchowe z piłką do skakania oraz mini turniej piłki nożnej. Dzieci wykazały niezwykłe sportowe zaangażowanie podczas ćwiczeń. Każdy uczestnik bez względu na poziom sprawności bardzo dobrze poradził sobie z wykonaniem określonych zadań. Nie zabrakło również dzieci i młodzieży trenującej w Przemyskim Klubie Shorin – Ryu Karate. Podczas dwudniowego maratonu wykonali dziewiętnaście pokazów dla dziewiętnastu grup przedszkolnych. Warto zaznaczyć, że grupa ta na co dzień ma zajęcia w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi.  

W części edukacyjnej zabawowo – plastycznej, z przygotowanych wcześniej elementów (zwierzątek wykonanych z filcu, na których przyklejone były lusterka) dzieci ozdabiały wybrane przez siebie wzory za pomocą kolorowej pianki gąbczastej. Za pomocą chusty animacyjnej Klanza odbyły podróż balonem, podczas której miały możliwość poznania różnych niezwykłych fantazyjnych krain. Ponadto przedszkolaki  miały możliwość uczestniczenia w różnych zabawach na interaktywnej podłodze, gdzie dawały upust swojej wyobraźni i energii. 

W tych dniach  szkoła przepełniona była atmosferą radości i dziecinnego uśmiechu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz ozdobione przez siebie filcowe zwierzątka z lusterkami. Podczas olimpiady młodzi goście mogli bawić się, uczyć, poczuć ducha zdrowej rywalizacji, a także poznać szkołę , w której być może przyjdzie im spędzić najbliższe lata. Niesamowite emocje i radość na twarzach maluchów jednoznacznie przekonują, że warto organizować takie przedsięwzięcia. W myśl powiedzenia „Sport i zabawa to fajna sprawa” wszyscy udali się w wyśmienitych humorach do swoich przedszkoli. 

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content