IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

05 października 2019 roku nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Dzień ten co roku przebiega pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienia, że ta umiejętność jest niezbędna w życiu codziennym.

W ramach przygotowań do akcji uczniowie przez cały wrzesień  nadrabiali „tabliczkowe zaległości” w różnorodny, zabawowy sposób.

Spośród najlepszych wybrano egzaminatorów i ich asystentów, którzy egzaminowali uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Egzaminy przeprowadzane były podczas przerw przez komisje oraz specjalne uczniowskie patrole egzaminacyjne. Wszyscy chętni mogli się sprawdzić ze znajomości tak ważnej umiejętności. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin, otrzymywał odznakę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Część uczniów postanowiła sprawdzić swoje tabliczkowe umiejętności biorąc udział w liczeniu szczególnie trudnych przypadków mnożenia w pamięci (do 500). Ostatecznie 6 uczniom udało się bezbłędnie wypełnić karty pacy dla mistrzów. W nagrodę otrzymali oni dyplomy oraz magiczne układanki w kształcie jabłka ufundowane przez Radę Rodziców.
Najlepsi z najlepszych to: Oliwia Kowalska (kl.7b), Julia Szczurko (kl.7b), Paulina Żaczek (kl.7b), Konrad Kozioł (kl.8b), Michał Rogowski (kl.8b) oraz Stefan Szczerbowski (kl.8b).

Akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Wszystkim gratulujemy wiedzy i odwagi!​​​​​​​

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content