Jak wspierać dzieci i mądrze je kochać

Gośćmi  Akademii  Rodzica 16 stycznia 2019r, byli rodzice pierwszoklasistów. Temat spotkania ,, Jak wspierać dzieci i mądrze je kochać ”
Rodzice mają bardzo ważne zadanie w procesie wychowania swojego dziecka. Powinni wdrażać pewne zasady i normy postępowania, wartości, tak aby dziecko w późniejszym wieku umiało sobą kierować, wiedziało co jest dobre a co złe .Efekty wychowania zależą w dużym stopniu od postaw rodzicielskich i mają one decydujący wpływ na osobowość dziecka. Prawidłowe postawy rodzicielskie, wyznaczanie granic ,umiejętne stawianie wymagań , prowadzą do rozwoju dziecka. Nieprawidłowe postawy rodzicielskie prowadzą do zaniku autorytetu rodziców i izolowaniu się dziecka od ich wpływu.  Każdy rodzic powinien wspierać swoje dziecko, mieć dla niego czas, powinien z dzieckiem rozmawiać i dawać mu szansę na samodzielność.
Prezentację spotkania przygotowała A. Mazurek
Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content