Klasa I c i Przygoda z Alpaką

„Alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i pochodzą z Ameryki Południowej. Hodowane są głównie ze względu na swoje luksusowe runo – o wiele cieplejsze i przyjemniejsze w dotyku niż owcze. Fascynują swoim uroczym wyglądem, inteligencją oraz spokojnym usposobieniem. Zwierzęta wyglądają jak żywe „maskotki” przez co przywołują miłe skojarzenia i rysują uśmiech na twarzy. Największą moc ma dotyk ich miękkiego futerka (jest hypoalergiczne), sprawia przyjemność i powoduje zwiększenie wydzielania przez ludzi endorfin czyli hormonów szczęścia.”

Więc pojechaliśmy….

W Alpaka Team – Przygoda z Alpaką w Nosówce  koło Rzeszowa spędziliśmy piękny piątek 7 października. Było tyle wrażeń, że nie mogliśmy zebrać się do wyjazdu w drogę powrotną 😊

Alpaki były przeurocze, dzieci dowiedziały się o nich wielu ciekawych rzeczy, mogły je też karmić oraz głaskać. W gospodarstwie spotkaliśmy również kózki, kucyki, króliki, świnki morskie, psy, a nawet….kangury! Mały plac zabaw przydał się podczas oczekiwania na posiłek. Dużo radości sprawiło dzieciom przebieranie się w południowoamerykańskie stroje ludowe, a pobyt w indiańskim namiocie  wprowadził nas w nastrój narad plemiennych. Do tego jeszcze gra na instrumentach, kolorowanie no i …zakupy w sklepie z pamiątkami.  Było co robić 😊. Jest co wspominać 😊.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content