„Lekcja historii – 17 września 1939 rok”

W dniu 17 września 2019 r. odbyły się w naszym mieście uroczystości z okazji 80 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli pod Pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia przy Wyb. Marszałka J. Piłsudskiego. Przed pomnikiem w uroczystościach udział wzięła Kompania Honorowa Wojska Polskiego, kombatanci,  poczty sztandarowe oraz Wojskowa Orkiestra Garnizonowa z Rzeszowa. Podczas gali  odsłonięto tablicę – Plac Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia. Wręczono również odznaczenia, a zaproszeni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem. Jak zawsze podczas tak ważnych wydarzeń nie zabrakło pocztu sztandarowego SP nr 16. Dzisiejsza uroczystość  niewątpliwie stała pod znakiem  bezcennej lekcji historii szczególnie dla młodego pokolenia.

Tekst Krzysztof Grabowski

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content