„Nasi uczniowie przekroczyli granice”

Na przełomie maja i czerwca uczniowie dwóch przemyskich szkół – SP4 i SP16 w ramach obozu językowego odwiedzili Görliz i jego okolice. Dzięki wsparciu fundacji Zfa przygotowania do egzaminu DSD zamieniły się w fascynującą przygodę.
                          KULTURINSEL
Kulturinsel – Wyspa Kultury to wyjątkowe miejsce – na obszarze 5ha znajduje się zdumiewający park rozrywki zachwycający swoją różnorodnością. Kilka kilometrów podziemnych korytarzy, możliwość nocowania w komfortowych domkach na drzewach, jacuzzi w średniowiecznym kotle, ekologiczne, pyszne potrawy regionalnej kuchni niemieckiej, a wokół surykatki, wielbłądy, kozy, pawie, papugi i kury – oczywiście na wolności – to tylko niektóre z atrakcji, z jakimi spotkali się w Kulturinsel nasi uczniowie.
Pobyt w tym parku był bezcenną praktyczną lekcją języka niemieckiego połączoną z chemią, biologią i fizyką.
         TROCHĘ TEORII, TROCHĘ PRAKTYKI
Spontaniczne rozmowy z mieszkańcami Görlitz,
integracyjne gry i zabawy terenowe były praktycznym sprawdzianem wiadomości i umiejętności zdobytych podczas zajęć DSD.
Dodatkowym walorem zajęć był udział native speakera – Niny Diehl. Młodzi Przemyślanie –
mieszkańcy wschodnich terenów przygranicznych mieli okazję zobaczenia, jak wygląda życie przy granicy zachodniej. Trwające często do późnych godzin nocnych warsztaty stały się okazją do zawarcia wielu znajomości, a nawet nawiązania przyjaźni.
                 AKTORZY Z GÖRLIWOOD
Mało znaną ciekawostką jest fakt, że co trzeci mieszkaniec Görlitz miał w swym życiu epizod filmowy. W związku z tym, że w okolicach tego miasta kręcono wiele filmów, w których statystami  byli właśnie ludzie zamieszkujący te okolice. Nasi uczniowie przeprowadzili wywiady ze statystami występującymi u boku gwiazd tej miary co:
Arnold Schwarzeneggr Jackie Chan, Ralph Fiennes, Til Schwegr i brat Pitt
Uczestnicy programu już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content