26 rocznica nadania szkole imienia Orląt Lwowskich

W dniu 29 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu obchodziła 26 rocznicę nadania szkole imienia ,,Orląt Lwowskich”. Głównym przesłaniem naszego świętowania było połączenie tradycji
i pamięci historycznej ze współczesnością.

Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli:

ks. Marian Koźma – proboszcz parafii p/w Matki Bożej Królowej Polski, Pani Anna Chilczuk – inspektor Wydziału Edukacji UM w Przemyślu, Pani Alicja Majka – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Pani Barbara Dubaniowska – dyrektor Przedszkola nr 12 im. Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, Pan Jacek Mazur – przewodniczący Rady Rodziców, członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z prezesem Januszem Piwińskim i byłym prezesem Stanisławem Lepszym, Pan Aleksander Malicki, Pan Zygmunt Winnicki – dyrektor Galerii Sanowa, Pani Gabriela Wojnarowska – specjalista ds. marketingu.

Na początku uroczystości została wręczona uczniom Naszej placówki nagroda przez dyrektora Galerii „Sanowa” za zajęcie I miejsca  w konkursie na najciekawszą „Megapisankę”. Nagrodę odebrała Pani Anna Hano oraz uczennice z klas szóstych: A.Olearka, N.Kowalska, O.Kowalska, M. Nazimek, J. Szczurko, P. Żaczek.

W dalszej części Szanowni goście oraz uczniowie klas młodszych wysłuchali impresji słowno – muzycznej zatytułowanej ,,Orlęta Lwowskie” przygotowanej przez p. Annę Kalita, p. Joannę Cioch, p. Anetę Wawrzyn, p. Annę Hano oraz uczniów klasy 5c  tj. J. Chabowski, P. Chuchra, Z. Dziepak, W. Kowalska, M.Łoziński, C. Muhln, J. Muzyczka, W. Pakuła, L. Pałys, K.Rostecka, B.Sawicki, N.Szwedka, D. Zielińska; klasy 4d tj. M. Grochowicz, Z. Korab, K. Matusiewicz, K.Orłoś, H. Sopel; klasy 8b tj. J.Mielniczek, A.Wilk, W. Banaś, J.Król; klasy 3GC tj: U. Surmacz, J. Płoszaj.

Uczniowie pięknym słowem oraz chwytającymi za serce piosenkami wprowadzili wszystkich zgromadzonych w nastrój zadumy i refleksji nad trudnymi dziejami naszego narodu i ogromnej odwagi młodych ludzi, którzy z poświęceniem angażowali się w walkę o niepodległość.

Po wysłuchaniu wierszy i piosenek goście przeszli do czytelni szkolnej, w której obejrzeli wystawę zatytułowaną ,,Miej serce i patrzaj w serce” przygotowaną przez panie Ludmiłę Baran i Annę Skopińską.

Uczniowie klas szóstych i siódmych mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt.,,Boska kłótnia” przygotowanego przez ich starszych kolegów i koleżanki z klasy 3GC oraz p. Agnieszkę Kaczmarek. Była to niezwykle zabawna i pouczająca lekcja o mitologii.

Dla uczniów klas 1-3 oraz 4-5 przygotowano zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach oraz mały poczęstunek.