3b w gospodarstwie agroturystycznym

SP16 w Przemyślu

Zima jednak nie zawiodła. W tym roku także sprawdziło się stare powiedzenie ” Idzie luty –załóż ciepłe buty”. W dniu 6 marca uczniowie klasy III b korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig do Gospodarstwa Agroturystycznego „Jurta” w Orzechowcach prowadzonego przez p. Michała Rabskiego. Gospodarstwo położone jest w pięknej okolicy i w bliskim sąsiedctwie Fortu Twierdzy Przemyśl.  Atrakcji było co niemiara!  Przejażdżka saniami wiodła przez urokliwe miejsca, a dookoła roztaczały się przepiękne widoki na panoramę okolicy. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiła dzieciom dużo radości. Po przejażdżce mogliśmy się ogrzać przy ognisku, w między czasie była też szalona jazda na” jabłuszkach”. Nastepnie zostaliśmy zaproszeni na herbatę z cynamonem i gorące kiełbaski, wszystkim dopisywał dobry humor było dużo śmiechu  i radości i w tak miłej atmosferze zjedliśmy z dokładkami gorący posiłek.  Niestety trzeba było wracać. Dziękując gospodarzom za jak zwykle miłe przyjęcie, rodzicom za opiekę,zmęczeni ,zmoczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.To był Super Kulig.

Tekst zredagowała Roma Szabaga