„Am Anfang war die Poesie”

W dniu 30 maja odbył się VII Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej „Am Anfang war die Poesie”, który cyklicznie organizowany jest w II LO w Przemyślu. Konkurs  odbywa się jak co roku w trzech kategoriach : SP ( kl. 1-5), SP ( kl. 6-8) + Gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorem konkursu są PSNJN oddział w Przemyślu oraz II LO w Przemyślu.

W bieżącym roku zmierzyło się 34 uczniów. Laureaci zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami. Jury przyznało także wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Poziom konkursu podnoszą regularnie sami uczestnicy, gdyż rywalizacja jest coraz większa. Recytacja  wierszy wzbudza wiele emocji wśród odbiorców i dostarcza pozytywnych wrażeń, za co dziękujemy i gratulujemy umiejętności.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 5d, które realizują program DSD. Gabriela Siuta zajęła 3 miejsce w kategorii kl. 1-5, natomiast Natalia Pych zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy podczas przygody z językiem niemieckim.