Dzień Otwarty SP 16

SP16 w Przemyślu

"Hej, kolego przedszkolaku, gdy za oknem zima, śnieg biały, zabierz mamę, zabierz tatę, przychodź do nas przyjacielu mały".   

                                                                          

Dnia 24 lutego 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 16 w godz. 10.00-12.00 zaprosiła przedszkolaków na Dzień Otwarty Szkoły. Przy wejściu czekały na miłych gości panie: Katarzyna Kwolek,  Aneta Rudnicka, Danuta Szeremeta  i Agnieszka Zięba, które zapisywały przybyłych na specjalnie przygotowane listy i obdarowywały jednym z czterech znaczków-plakietek. Najpierw dzieci z rodzicami udały się na zieloną salę gimnastyczną, gdzie powitała wszystkich p. Dyrektor Alicja Dobosz zapraszając na dzień otwarty i przygotowane specjalnie dla przedszkolaków atrakcje. Pierwszą z nich były występy artystyczne uczniów kl. III c pod opieką p. Anety Hadam i kl. I d pod opieką p. Kamili Wiatr-Tarczyńskiej. Następnie  dzieci podzielone na cztery grypy udały się wraz    z wychowawcami klas III na zwiedzanie szkoły. Potem były specjalnie dla nich przygotowane przez nauczycielki naszej szkoły zajęcia; w świat wrażeń sensorycznych wprowadziły je: Agnieszka Korzyńska, Monika Muhln i Agnieszka Zięba, zajęcia plastyczne prowadziły : Małgorzata Bednarz,  Aneta Hadam, Grażyna Jakielaszek i Joanna Demko, zajęcia taneczne: Jolanta Bobko, Agata Marko i Kamila Wiatr-Tarczyńska, zaś zajęcia ruchowe: Izabela Gawczyńska-Bacza i Bogusława Kaczmarska. W tym samym czasie, kiedy przedszkolaki brały udział w zajęciach, ich rodzice wysłuchali informacji pani dyrektor o ofercie lokalowej i edukacyjnej szkoły oraz zasadach rekrutacji. Zdjęcia z imprezy wykonywała p. Danuta Szeremeta, zaś  sprzęt nagłaśniający obsługiwał uczeń klasy VI b Mateusz Początek. Dekorację zielonej sali gimnastycznej przygotowały panie: Grażyna Jakielaszek i nauczycielki wspierające z klas IV-VI. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Dnia Otwartego Szkoły bardzo dziękujemy. Pozostaje mieć nadzieję, że przedszkolaki przeżyły wspaniały dzień, pełen wrażeń i miło będą wspominać pobyt w naszej szkole, a o to wszystkim nam chodziło.

Tekst: B. Kaczmarska