Igrzyska Dzieci - dwie sztafety pływackie SP 16 na podium

SP16 w Przemyślu

W dniu 28 lutego 2018r. odbyły się zawody pływackie. Przemyskie szkoły rywalizowały na pływalni w konkurencji sztafet 6x25m w kategoriach chłopców i dziewcząt oraz w konkurencjach indywidualnych. Szkołę Podstawową nr 16 reprezentowały dwie sztafety (dziewcząt i chłopców) oraz kilkoro uczniów startujących indywidualnie.

W startach indywidualnych II miejsce na 50m stylem dowolnym zajęła Kinga Mielnik, a III miejsce w kategorii chłopców – Paweł Babiak. W wyścigu na 50m stylem grzbietowym miejsce na podium zajęła Gabriela Duda, a w wyścigu na 50m stylem motylkowym I miejsce zajął Maciej Lizoń.

W startach sztafetowych (6x25m) dziewczęta w składzie: Kinga Mielnik, Gabriela Duda, Oliwia Brzozowska, Natalia zając, Magdalena Bator i Klaudia Tadla, zajęły III miejsce, natomiast chłopcy – Igor Mazur, Kacper Szmidt, Tymoteusz Sulik, Tomasz Szczurko, Paweł Babiak i Kacper Nowakowski – stanęli na najwyższym stopniu podium. Zasłużone I miejsce zdobyli z dużą przewagą nad kolejną sztafetą.

Gratulacje dla zawodników!!!

Sztafety przygotowywali: p. Benita Bednarczyk – sztafeta dziewcząt oraz p. Wojciech Sulik – sztafeta chłopców.