Igrzyska Dzieci i Młodzieży ( Nie) Pełnosprawnej

„ Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód i nigdy nie odpuszczaj.”

W miniony piątek – 31 maja, na przemyskim stadionie Juwenii, nasza szkoła wraz z Fundacją Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „ jerzyk” zorganizowała, IV już, Igrzyska Dzieci i Młodzieży ( Nie) Pełnosprawnej. Pomimo nieprzychylnej, wyjątkowo kapryśnej aury, nie daliśmy za wygraną, nie odpuściliśmy przygotowań, wierząc do końca, że po zimnych, deszczowych dniach, zaświeci nam po raz kolejny słonko. I… zaświeciło ;-) Dopisała i pogoda, i zaproszeni goście, ale przede wszystkim baaardzo liczna grupa, bo rekordowa, licząca 117 uczestników- przedszkolaków i uczniów z różnego rodzaju dysfunkcjami. Część oficjalną imprezy uświetniła nie tylko mistrzyni świata w trójboju siłowym w kategorii do 60 kg, Joanna Głocka, która dokonała symbolicznego zapalenia znicza, ale także młodzi muzycy z zespołu „ VIP no RIP”, dzięki którym po raz pierwszy wybrzmiał hymn naszych igrzysk. Jego autorem jest Aleksander Zarębiński, jeden z członków tego zespołu. Następnie Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Wojciech Bakun, uroczyście ogłosił otwarcie Igrzysk. Nie tak szybko jednak uczestnicy przystąpili do konkurencji, ponieważ w tłum ruszyli nasi goście: wspomniany Prezydent Miasta i jego zastępca, pan Bogusław Świeży; Przewodnicząca Rady Miejskiej, pani Ewa Sawicka; radni – Bartłomiej Barczak, Paweł Zastrowski i Andrzej Berestecki; reprezentujący Starostę Przemyskiego  - Piotr Worosz; zastępca Wójta Gminy Orły – Witold Szpytman; przedstawiciel Wydziału Edukacji – pani Renata Kochanowicz oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy SP 16 – pan Jacek Mazur. Pozdrowienia, sympatyczne pogaduszki i sesje zdjęciowe nie miały końca. W końcu nadszedł jednak czas sportowych zmagań w biegu, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Zawodnicy mieli możliwość spróbowania swoich sił w kilku kategoriach dysfunkcyjnych.  Rozegrany był także mecz piłki nożnej oraz konkurs wiedzowy pod hasłem „ O Polsce wiem wszystko”. W trakcie imprezy nie zabrakło słodkich przekąsek i grillowanej kiełbaski „ spod fachowej ręki” nauczycielek i uczniów Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych oraz „czegoś dla duszy” – występu wokalnego młodych artystek. Gdy nadeszła chwila dekoracji, tradycyjnie nie zabrakło łez wzruszeń i radości, bo możliwość pokonania własnych ograniczeń, w tak pięknym stylu, daje niebywałą satysfakcję uczestnikom, a nam organizatorom siłę i wiarę w to, że trzeba i warto tak piękne imprezy robić!!!

Kierujemy ogromne podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu Igrzysk – naszym sponsorom ( „cichy darczyńca” koszulek, Rada Rodziców, Plasmet, firma Krakowiak, Speedcon, Stowarzyszenie dla Przemyśla REGIA CIVITAS) oraz nauczycielom, Samorządowi Uczniowskiemu i uczniom klasy VII c.