II Noworoczny Turniej Szachowy

W piątek 25 stycznia oraz 1 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się turnieje szachowe.

25 stycznia szkolni miłośnicy gry w szachy rozegrali turniejowe partie w kategorii klas IV-VI, którzy pod bacznym okiem sędziów p. Zbigniewa Majgiera oraz p. Wojciecha Kamińskiego walczyli o pierwsze miejsce. W trakcie rozgrywek opiekę nad uczniami sprawowała p. Katarzyna Zaremba-Schulz. Do turnieju w kategorii klas IV-VI zgłosiło się 17 zawodników, w tym jedna dziewczynka - Paulina Żaczek z klasy VI b.

Oto szczegółowa klasyfikacja nagrodzonych w kategorii klas IV-VI:

I miejsce Patryk Waciak z klasy Vd

II miejsce Paulina Żaczek z klasy VIb

III miejsce Miłosz Babiak z klasy IVc

 
 
 
 

 

Natomiast 1 lutego przy stołach zasiedli nasi najmłodsi szkolni szachiści. W kategorii klas I-III zgłosiło się 16 zawodników. Partie szachowe sędziowali p. Zbigniew Majgier i p. Katarzyna Zaremba-Schulz.

Oto szczegółowa klasyfikacja nagrodzonych w kategorii klas I-III:

I miejsce Mikołaj Błaszczyszyn z klasy IIb

II miejsce Wiktoria Schulz z klasy IIa

III miejsce Karol Rzeszutko z klasy IIIa

 
 
 
 

Zdobywcom pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii przyznano dyplomy oraz statuetki. Nagrody, wraz z gratulacjami, wręczyła Pani Dyrektor Alicja Dobosz i główny sędzia p. Zbigniew Majgier.

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkiego upominku.

Oto szczegółowa klasyfikacja wszystkich nagrodzonych:

W imieniu dyrekcji szkoły i naszym serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród.

Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy, bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Organizatorzy: Katarzyna Zaremba-Schulz, Zbigniew Majgier oraz Wojciech Kamiński