Konkurs czytelniczy

W dniu 21 lutego 2018 r. dla uczczenia  MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pt.: ,,Śladem ukochanych książek”, organizowany przez Szkołę Podstawowa nr 14 w Przemyślu.

Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentowanie jednej interesującej książki spoza kanonu lektur obowiązkowych. W ramach tego czytali fragment, zwracając uwagę na intonację i wymowę. Następnie w kilku zdaniach uzasadniali swój wybór. Ilustracją do tego był własnoręcznie wykonany plakat na okładkę. Poziom był bardzo wysoki, a uczestników ponad dwudziestu.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VIIa.

Karolina Kupińska zajęła I miejsce w kategorii klas VII i II-III gimnazjum.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

Tekst zredagowała Arleta Kazienko