Przepis na laureata

Co zrobić, by zapewnić sobie miejsce w wymarzonej klasie, w wymarzonej szkole średniej? „Wystarczy zdobyć tytuł laureata w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym. Drobnostka” - tak mówi Michalina Lizoń, laureatka – powtórzmy - jedyna w Przemyślu (!!!) laureatka konkursu z języka angielskiego. A co zrobić, by taki tytuł zdobyć? Uczyć się w każdej wolnej chwili. Od przedszkola. I uczyć się z chęcią, uśmiechem i bez marudzenia, że czasem nudno. Przy okazji dobrze jest zarazić koleżanki i kolegów z klasy, przejść 7 etapów  Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego i… zdobyć tytuł laureata! DRUGI!!! W tym niesamowitym „dream teamie” laureatów z 3gc zgodnie współdziałają Michalina, Maja Szymańska i Adam Pszeniczny. „Easy peasy lemon squeezy! Każdy może spróbować!” – jak powtarzają zgodnie. A co zapamiętają najbardziej z okresu żmudnych przygotowań? Chyba comatose marsupials czyli torbacze w śpiączce. Tylko wtajemniczeni zrozumiejąJ

A kto pójdzie w ich ślady? Jednego następcę już mamy.  Też został laureatem, tym razem z języka niemieckiego. To Gabryś Zieliński. Nie szukajcie w starszych klasach. Gabryś jest wielki siłą swego intelektu, ale chodzi do klasy V A. Jego nauczycielka - pani Joanna Baran - mówi, że to uosobienie stoickiego spokoju i skromności. Sukces podobno go zaskoczył. Ten niezwykle pracowity chłopak chętnie poszukałby innej formy relaksu, ale przecież przed nim jeszcze trzy lata szkoły podstawowej i corocznych konkursów. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa i gratulujemy!!!

Tekst BK