„Uczniowie 7 b i 7 c w stolicy”

 

 

W dniach 8 – 10.05.2019 r. odbyła się wycieczka klasy 7b i 7 c do Warszawy. W pierwszym dniu po przyjeździe uczniowie zwiedzili Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Duża i ciekawa  dawka historii Polski została zaprezentowana przez przewodnika. Na koniec pierwszego dnia, w miejscu noclegowym, wszyscy zapoznali się z dokumentalnym filmem o Powstaniu Warszawskim. Niezwykle przejmujący materiał filmowy wprowadził uczniów w atmosferę przeżywania bolesnych wydarzeń z II wojny światowej. W drugim dniu pobytu w stolicy uczniowie mieli okazję do poznania pracy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Popołudnie upłynęło na zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego.Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne pozwalające na lepsze dotarcie do jednego z głównych jego adresatów, jakim jest młodzież. Ostatni dzień w Warszawie miał „charakter” muzyczno – sportowy. Rano lekcja w Muzeum Chopina  pt. Szlakiem Chopina przez Polskę i Europę”.Dokąd Chopin mógł jeździć na wakacje? Czy podróżował mając na uwadze rozwój swojej kariery lub chęć odpoczynku w południowym słońcu? Uczniowie ruszyli  śladem kompozytora, poznając kolejne jego utwory. Ostatni punkt w programie wycieczki toStadion Narodowy. Uczniowie poznali, robiący wrażenie, wielofunkcyjny obiekt sportowy, umożliwiający organizację widowisk sportowych, koncertów muzycznych i  wydarzeń kulturalnych. W godzinach nocnych autokar dowiózł uczestników do sennego już Przemyśla.

A w poniedziałek ? Szkoła !