,,V Spotkania Matematyczne” - 2019 - konkurs powiatowy dla uczniów klas III -

30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu odbył się powiatowy konkurs ,,V Spotkania Matematyczne” o tytuł Mistrza Matematyki dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego, pod patronatem Starosty Przemyskiego – p. Jana Pączka.

W konkursie wzięło udział pięć szkół miejskich: SP 4, SP 6, SP 14, SP 16 i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych oraz szkoły z ośmiu gmin: Bircza, Dubiecko, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica.

Każdą szkołę miejską i każdą gminę reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych lub gminnych, toteż w konkursie wzięło udział 38 dzieci.

(W I etapie kwalifikacyjnym – 121 uczniów.)

Po sprawdzeniu prac Komisja wyłoniła laureatów:

- I miejsce i tytuł Mistrza Matematyki zdobyła:

Łucja Pusz - uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu

- II miejsce i tytuł Wicemistrza Matematyki zdobył:

Mateusz Łukasiewicz - uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu

- wyróżnienia otrzymali:

Magdalena Kozik - uczennica Szkoły Podstawowej w Wyszatycach, gmina Żurawica,

Franciszek Tyczyński – uczeń Szkoły Podstawowej w Birczy, gmina Bircza,

Jan Świerczek – uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie laureatom, dziękujemy za udział, gratulujemy zdobytych punktów i życzymy sukcesów na dalszym etapie edukacji szkolnej.

Dziękujemy również nauczycielkom klas młodszych za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali:

- Starostwo Powiatowe w Przemyślu

- Nadleśnictwo Krasiczyn, Lasy Państwowe

- pan Aleksander Baczyk, właściciel sieci sklepów ,,Piotruś Pan”.

Tekst redagowała: Aneta Hadam