Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

,,Spakowany plecak, ale bez książek czeka na niezwykłe przygody. Nareszcie nadeszły wyczekiwane dni lenistwa i swobody. Wakacje, cóż więcej dodać….”

Tak, w tym roku uczniowie zakończyli rok szkolny nietypowo w środę, a nie w piątek. Jednocześnie ten rok jest inny od poprzednich, gdyż pożegnaliśmy ostatni rocznik gimnazjum. Żegnajcie gimnazja!

W naszej szkole ostatni raz świadectwa ukończenia gimnazjum odebrali uczniowie aż 5 klas. Pożegnaliśmy także pierwszy raz uczniów klas ósmych, którzy kończyli szkołę podstawową. Dlatego tłoczno i bardzo emocjonalnie było podczas tegorocznego zakończenia roku.

            O godz. 9.00 świadectwa odbierali uczniowie klas najmłodszych. Natomiast pozostali uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum mieli zakończenie roku godz.10.00. Jak zawsze na początku nagrodzeni zostali laureaci różnorodnych konkursów naukowych, artystycznych, sportowych, a także nagrodzono najlepszego ucznia szkoły nagrodą ,,Prymus Szkoły” fundowaną od wielu lat przez Radę Rodziców. Nowy Samorząd Uczniowski pożegnał odchodzących starszych kolegów     i koleżanki. Ci z kolei wręczyli swoim następcom klucz do siedziby SU. Podziękowano również uczniom, którzy w Poczcie Sztandarowym reprezentowali szkołę na terenie miasta podczas różnorodnych uroczystości państwowych i rocznicowych.

            W dalszej części zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas III gimnazjum oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Następnie nagrodzono najlepszych ósmoklasistów i ich rodziców. Po pożegnaniu najstarszych klas świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie klas kolejnych począwszy od klas czwartych, aż do siódmych.

Następnie uczniowie z wychowawcami przeszli do swoich sal i tam pozostali otrzymali swoje świadectwa. Był czas na bardziej kameralne pożegnanie z wychowawcami, podziękowania za pomoc, wsparcie. I już tylko życzenia udanych wakacji i kolejny rok za nami.

Kochani Uczniowie, życzymy Wam wspaniałych i nieupomnianych wrażeń podczas bezpiecznych wakacji. Odpocznijcie i do zobaczenia we wrześniu.

Drodzy Absolwenci naszej szkoły, życzymy Wam dostania się do wymarzonych klas w szkołach średnich i zasłużonego odpoczynku.