Niecodzienna lekcja języka polskiego

25 i 26 października klasy 5a i 5c na zajęciach wykonywały makietę Placu Broni, która była podsumowaniem cyklu lekcji na temat lektury pt. ,,Chłopcy z Placu Broni”. Zadanie każdej grupy polegało na stworzeniu projektu uwzględniającego najważniejsze elementy tytułowego Placu Broni, czyli: tartaku, domku Słowaka, wozowni, fortec z sągów drzewa, kamienic czy ogrodzenia. Uczniowie poradzili sobie znakomicie, wykazując się kreatywnością i wyobraźnią, wzbogacając swoje makiety na przykład o postacie głównych bohaterów. Piątoklasiści w pracy wykorzystali różne materiały: patyczki z lodów, piasek, kamienie, drewienka, liście, plastelinę i wiele innych. Grupy świetnie ze sobą współpracowały, bardzo ambitnie podchodząc do przydzielonego im zadania. Mimo początkowych protestów uczniów, jeszcze przed samym projektem, uważam, że pomysł z makietą im się spodobał i wiele nauczył: współpracy, planowania czasu, komunikacji, odpowiedzialności czy twórczego myślenia, a dobrze wykonane zadanie i jeszcze lepsza ocena pozwoliły poczuć satysfakcję z pracy zespołowej.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content