Niepełnosprawni dla pełnosprawnych

W dniach 6.06.2016r.- 10.06.2016r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu przy ul. Grunwaldzkiej 81 w ramach „Tygodnia dla integracji” dla uczniów oraz rodziców odbędą się zajęcia i warsztaty pod hasłem: „Niepełnosprawni dla pełnosprawnych”.

Gimnazjaliści z klas integracyjnych rozpoczną 6.06.2016r. „Tydzień dla integracji” udziałem w warsztatach pod tytułem „Jesteśmy asertywni, lubimy siebie, a innych traktujemy z godnością”. Podczas pięciogodzinnych zajęć (7.45-13.10) młodzież będzie pogłębiała swoje umiejętności interpersonalne, poprzez uczestnictwo w zadaniach ukierunkowanych na pracę zespołową oraz rywalizację. W trakcie zajęć gimnazjaliści rozwijać będą twórcze myślenie oraz przezwyciężać obawy utrudniające procesy twórcze.
Warsztaty zakończy film edukacyjny „Na przekór”, opowiadający o życiu niepełnosprawnej Katarzyny Rogowiec, która jest biegaczką narciarską, osiągającą sukcesy sportowe na międzynarodowych paraolimpiadach oraz film w formie wywiadu i prezentacji przygotowany z udziałem niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły Krzysztofa Gudzelaka. Wywiad poprowadzi Jagoda Falger, a głosu użyczy Hubert Baryła, uczniowie z gimnazjum. Warsztaty poprowadzą: psycholog – Marta Kowalska, pedagog – Ewa Sowa, logopeda – Magdalena Ludwa.
W dniach 07-08.06.2016r. dla uczniów integracyjnych klas I-III szkoły podstawowej odbędą się warsztaty ceramiczne. Podczas zajęć pod hasłem „Ja też potrafię” dzieci będą miały okazję lepienia z gliny, a także toczenia na kole garncarskim. Bawiąc się, będą tworzyć, rozwijając swoją ekspresję plastyczną i zdolności manualne, co bez wątpienia pozwoli im odczuć radość i satysfakcję z efektów swojej pracy. Warsztaty poprowadzą: nauczyciel – Anna Seredyńska, nauczyciel – Anna Hano, logopeda – Magdalena Ludwa.
W dniu 09.06.2016r. w godzinach 9.00-12.00 uczniowie niepełnosprawni z klas IV-VI w ramach zajęć „Ja też potrafię” wyjadą do Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. W trakcie zajęć dzieci będą miały możliwość poznania takich dyscyplin sportu jak: strzelectwo pneumatyczne, wioślarstwo halowe, snowdown – tenis stołowy, szachy, warcaby stupolowe, kolarstwo tandemowe. Uczniowie będą motywowani do pokonywania barier i ograniczeń, z jakimi zmagają się na co dzień. Zajęcia zorganizowała Pani Anna Seredyńska, przy współpracy z Panią Ewą Sową, Panią Martą Kowalską, Panią Magdaleną Ludwą oraz Panią Anną Hano.
W dniu 09.06.2016r. w godzinach od 16.00-18.00 odbędzie się warsztaty dla rodziców uczniów niepełnosprawnych „Osoby niepełnosprawne żyją aktywnie”. Podczas zajęć rodzice zapoznają się z motywującymi metodami pracy z dzieckiem. Zajęcia poprowadzą psycholog – Marta Kowalska, pedagog – Ewa Sowa.
W dniu 10.06.2016 r. odbędą się zajęcia dla uczniów klas integracyjnych z nauczania zintegrowanego. Zajęcia potrwają 2 godziny (7.45-9.20). W części pierwszej uczniom zostanie zaprezentowany film o uczniu naszej szkoły, Krzysztofie Gudzelaku. Następie uczennica klasy II gimnazjum, Jagoda Falger, przeprowadzi wywiad z Jakubem Paczkowskim, niepełnosprawnym uczniem klasy VI szkoły podstawowej. Na koniec pierwszej części Jakub odczyta uczniom wiersz. W drugiej części odbędą się zajęcia integracyjne, które będą opierały się na budowaniu i wzmacnianiu dobrego klimatu grupowego. Zajęcia poprowadzą: psycholog – Marta Kowalska, pedagog – Ewa Sowa, logopeda – Magdalena Ludwa.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content