Niezapomniane wrażenia z pobytu w stolicy

W dniach 05.-07.10. klasy VI d i VII a oraz kilka osób z zaprzyjaźnionej 8c były na wycieczce w Warszawie. Program imprezy obfitował w wiele ekscytujących elementów; zaliczyć do nich można wizytę w multimedialnym Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczniowie mieli możliwość poznać historię 63 dni bohaterskiej walki powstańców o ich miasto; zobaczyć krótki film obrazujący wygląd Warszawy w czerwcu 1945 oraz przejść się repliką kanału, jakim poruszali się powstańcy. Uczniowie odwiedzili również jedną z warszawskich nekropolii: Powązki Wojskowe, gdzie w zadumie obejrzeli groby osób zasłużonych dla naszej ojczyzny, ludzi nauki, kultury, sztuki, sportu.  

 Sprawdzenie, jak nauka wygląda w sytuacjach praktycznych, dostarczyły uczestnikom wycieczki odwiedziny w Centrum Nauki Kopernik. To miejsce emanujące barwami, dźwiękami, ruchem i zapachem jest w stanie zafascynować każdego. Szkoda, że nauka w szkole nie może być tak inspirująca.

Spacer po centrum stolicy z obejrzeniem jej najstarszej części oraz najbardziej reprezentacyjnej, czyli Krakowskiego Przedmieścia dopełnił wrażeń dnia drugiego. Przy świetle księżyca, który pięknie oświetlał Zamek Królewski, uczestnicy wycieczki wracali do hotelu na zasłużony odpoczynek. Bolały nogi, ale było warto.

Ostatni dzień rozpoczął się pod znakiem sportowych emocji, a mianowicie zwiedzaniem Stadionu Narodowego, potem Łazienki, w których panowała już złota, polska jesień. Biegano za wiewiórkami, zbierano na pamiątkę kasztany…. .

Potem jeszcze krótki czas wolny na ostatnie pamiątki i trzeba wracać. Szkoda, że tak szybko. Może jeszcze kiedyś uda się powrócić, niektórzy wrzucili pieniążek na parapet tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki – taka nowa tradycja. Czy zadziała tym razem, kto wie.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content