”Nim błyśnie pierwsza gwiazda”- spektakl muzyczny chóru Triola

Tradycyjnie już, jak co roku nasz chór przygotował kilkanaście nowych i starych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w opracowaniach 2- i 3- głosowych, by móc je zaśpiewać dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców i dziadków. 

Zabrzmiały między innymi: nowa żywiołowa „Pastorałka od serca do ucha”, oraz w gwarze góralskiej zaśpiewana: „A spis Bartek”. Nostalgicznie wyśpiewaliśmy 3 -głosową kolędę „Śpij Syneczku” i „Pierwszą gwiazdę”, swoje możliwości śpiewu w bardzo wysokich rejestrach chórzystki pokazały w kolędzie  „Mario, czy ty wiesz”. 

Sięgnęliśmy także do repertuaru zagranicznego, do ukraińskiej pieśni zimowej „Szczedryk”, którą znamy bardziej w wersji amerykańskiej „Carol of the bells” lub polskiej „Dzwoneczków dźwięk”,  a jej dźwięki imitują pięknie grające dzwony. 

Pomiędzy kolędami chórzyści odgrywali krótkie scenki ilustrujące przedświąteczne przygotowania, pośpiech. 

Znany już stałym bywalcom występów chóru, etatowy „Ksiądz Alan” nakłaniał do przeżywania świąt w świetle cudu narodzin. Pojawiła się też „chórzystka – turystka” z Ameryki, która opowiedziała śpiewająco o panujących  tam zwyczajach.

 Było dużo ruchu scenicznego, tańca, radości.  Do kolęd rewelacyjnie akompaniował nam Michał Tkaczyk z kl.8. 

Spektakl pełen różnorodnych utworów zakończyła kolęda „Cicha noc” zaśpiewana przez kobiety o przepięknych głosach – absolwentki naszej szkoły: mamę Alana i siostrę najmłodszej chórzystki Ani- Klaudię.

baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Rekrutacja_Logo z Canvy
Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content