Klasa 3A

O co chodzi z tymi skarpetkami?

Jak co roku 21 marca przypada pierwszy dzień, długo wyczekiwanej,  kalendarzowej WIOSNY…  Jest to także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany – Dniem Kolorowej Skarpetki.

Data 21.03. jest nieprzypadkowa.  Zespół Downa jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze. Ciekawostką jest, że trzeci chromosom ma kształt skarpetki…

Wiele osób tego dnia zakłada kolorowe skarpetki nie do pary – jest to wyraz wsparcia dla osób z tym zespołem i akceptacji dla ich odmienności.

Możesz pomyśleć, że to nic nie da, że to „Święto” niczego nie zmieni, że ta skarpetkowa akcja nie ma sensu… Tak, masz do tego prawo. 

MY, „klasa integracyjna – 3a”  każdego dnia doświadczamy, że różnorodność i odmienność nie jest niczym złym, że każdy ma prawo do marzeń, do realizacji celów, do bycia szczęśliwym…

Nasza „klasowa rodzinka” wie, że prawdziwą miarą wartości człowieka (tego  z zaburzeniami genetycznymi, tego z niedowidzeniem, tego z niepełnosprawnością ruchową, nadwagą…) jest sposób, w jaki traktuje kogoś, kto w żaden sposób nie może mu się przysłużyć.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Rekrutacja_Logo z Canvy
Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
Telefon zaufania
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
czter pory roku
baner Nasze orlątko
Vulcan Nabor
Skip to content