Olimpiada Mitologiczna Olimpus

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna Olimpus

Dzięki czemu bogowie wygrali wojnę z gigantami? Przed kim Rea ocaliła Zeusa? W jakiej kolejności zostały wymienione wieki z podania o czterech wiekach ludzkości? To najprostsze z pytań testowych, na które trzeba było odpowiedzieć w trakcie olimpiady mitologicznej.

15 listopada 2021 roku trzy grupy uczniów „Szesnastki” (8 osób z klas 4 – 6 i 27 z klas 7 – 8) sprawdzało swoją wiedzę z zakresu mitologii greckiej. Test składał się z 30 naprawdę trudnych pytań wielokrotnego wyboru. Nad przebiegiem czuwały polonistki: pani Dorota Strociak – Nuckowska oraz pani Iwona Zając. Ponieważ konkurs, którego organizatorem jest firma Olimpus, miał charakter ogólnopolski, było o co powalczyć. Mamy nadzieję, że nasi olimpijczycy uzyskają tytuł laureatów. Na wyniki czekamy do połowy grudnia.

czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Zajecia ceramiczne- Heca z pieca - LOGO
Vulcan Nabor
Deklaracja dostępności
baner Nasze orlątko
Skip to content