Zajęcia otwarte w 5C zj. polskiego

„Plac Broni oczami uczniów” to temat zajęć otwartych z języka polskiego dla klas 5.

Być może dla części dzieci „Chłopcy z Placu Broni” to nużąca lektura, która nie oddaje realiów współczesności, bo jak zrozumieć, że przeziębienie, które może nieść tragiczne skutki, skoro dziś leczymy się i prędko wracamy do zdrowia? Czym był ten skrawek tartaku dla chłopców, jeśli teraz możemy wybrać się na kolorowe place zabaw, do sky parków, przenieść się do świata gier wirtualnych?

Postanowiliśmy ożywić lekturę, tworząc makiety Placu Broni oraz gry oparte na lekturze. I nagle okazało się, że wszyscy mają kreatywne pomysły i walczą o ich realizację jak bohaterowie książki, że w każdej grupie wyłonił się przywódca koordynujący pracę i opowiadający o projekcie, a na koniec, że wszyscy zakończyli rywalizację w zgodzie.

Iwona Zając

baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Rekrutacja_Logo z Canvy
Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content