PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Kończy się pierwszy rok  nauki w szkole,  a klasa 1C  zdążyła „odwiedzić” wiele ciekawych miejsc  i uzyskać dyplom oraz CERTYFIKAT ukończenia międzynarodowego projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki – PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE.

Jesienią i zimą przemieszczaliśmy się po Polsce i Europie, a wiosną przeżyliśmy niebezpieczną, lecz fascynującą wycieczkę do Afryki. Najciekawsze w tych naszych wojażach jest to, że mimo szalejących cen  – wyprawy,  w których wzięliśmy udział odbyły się zupełnie za darmo. Wystarczyło oddać się lekturze, połykać, rozczytywać, podczytywać, tkwić w książce,  a czasem nawet ją pożerać.

Podróżowanie przez czytanie nie byłoby możliwe, gdyby nie mecenat wychowawcy pani Agnieszki Zięby oraz wsparcie nauczyciela, sympatyka klasy – pani Moniki Műhln.  Książki, dzięki którym eskapady mogły się odbyć to: „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” A. Frączek, „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Afryka Kazika” autorstwa Ł. Wierzbickiego. Kiedy człowiek uwielbia czytać, otwiera się przed nim cały świat, a nasza ekspedycja jest tego dowodem.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content