Podróżowanie przez czytanie

Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki.

(Frank Serafini)

Klasa 1c od października bierze udział  w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „CZYTAM                 Z KLASĄ lekturki spod chmurki” (edycja IV).  W ramach projektu  najmłodsi uczniowie zrealizowali zadania ujęte w MODULE I pt. „Podróże po Polsce”. Poznali książkę pt.: „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” A. Frączek. Uzupełnili i ozdobili LEKTURNIKI, przygotowali lapbooki i grę planszową dotyczącą ciekawostek  z życia małego Julka oraz dorosłego Juliana. Na koniec zorganizowali także mini BOOKCROSSING, by przeczytać „znalezione” książki i znów puścić je w obieg…

Udział w projekcie to początek naszego wspólnego podróżowania  – podróżowania przez czytanie. Ekspedycją dowodzi wychowawczyni Agnieszka Zięba i przyjaciel klasy Monika Műhln.

Okazuje się, że kartkowanie, słuchanie, doświadczanie i podróżowanie … to aktywności możliwe nawet w szkolnej codzienności.

P.S. Czytanie nie boli.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content