Pomoc dla Marcina

W okresie wakacyjnym Reprezentacja Artystów Polskich na czele ze znanym aktorem Marcinem Piętowskim wsparła ucznia naszej szkoły – Marcina Wiącka, który od urodzenia zmaga się z genetyczną chorobą – Zespołem Wad Wrodzonych Goldenhara. Choroba charakteryzuje się brakiem prawej gałki ocznej, części twarzy oraz zanikiem prawej małżowiny usznej. Koszty leczenia to m.in coroczna wymiana protezy gałki ocznej oraz czekająca go niebawem plastyka ucha. Niestety przerastają one możliwości i chęci rodziców, gdyż co roku potrzebna jest suma ok.10.000 zł. Stąd zapotrzebowanie na pomoc finansową oraz wsparcie materialne. Uczeń prosto z Warszawy dostał koszulkę z podpisami Reprezentacji Artystów oraz film motywujący do walki z chorobą – oto on:

Kolejną niespodzianką była wielka paczka z najpotrzebniejszymi rzeczami.Pomysłodawcą i organizatorem akcji była nauczycielka naszej szkoły Pani Diana Wolańska.

 

 

Tekst zredagowała Diana Wolańska

 

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content