Spotkanie z policantką

Spotkanie z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

W dniu 18.09.2021r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas I z policjantami z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Pani policjant przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych. Następnie wszystkie klasy pierwsze w asyście policjantów wyruszyli na przejście dla pieszych aby praktycznie, właściwie przejść przez przejście.Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna i praktyczna jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.    

                                                      

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content