Plakat Dzien ziemi

Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym.

Dzień Ziemi uznano za święto o zasięgu globalnym w 1990 roku. 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Od tego czasu obchody Dnia Ziemi są okazją do promowania postaw ekologicznych.

Dzień Ziemi powinien trwać jednak nie przez jeden dzień, ale przez cały rok, bo tylko wtedy uda się nam zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń.

Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów z okazji Dnia Ziemi.

baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Rekrutacja_Logo z Canvy
Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content