Święto Szkoły

Jest takie miasto, co zwie się Lwów, znów wolno o nim dziś pamiętać;

Nocą we Lwowie srebrzysty nów oświetla cmentarz, gdzie orlęta…

To lwowskie dzieci nazwano tak, te, które padły, broniąc miasta;

Śpią na cmentarzu, gdzie krzyży brak, a ciemna zieleń grób zarasta…”

(z repertuaru zespołu Gawęda)

         W dniu 26 maja w naszej szkole obchodziliśmy 30 rocznicę nadania szkole imienia Orląt Lwowskich. Po uroczystej Mszy odprawionej w kościele Matki Bożej Królowej Polski nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście udali się na uroczystości w szkole. Pan Dyrektor przywitał zebranych i przybliżył historię naszej „szesnastki”. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

         Do uroczystości rocznicowych dzieci przygotowywały się uczestnicząc w konkursie historycznym oraz plastycznym. Czas świętowania był okazją do rozdania nagród laureatom.

         Następnie odbyła się okolicznościowa akademia. Rozpoczęli najmłodsi uczniowie, którzy w pantomimie przeplatanej piosenkami ukazali najpierw beztroskie życie lwowiaków, a następnie losy młodych chłopców, którzy poderwali się do walki o swoje miasto. Potem w refleksyjny nastrój wprowadziła zebranych młodzież prezentując teksty o lwowskich bohaterach. Całość przejmującym repertuarem uświetnił chór szkolny pod batutą p. Joanny Cioch. 

         Ważnym momentem uroczystości rocznicowych było złożenie różnych pamiątek w kapsule czasu, która zostanie otwarta za 20 lat, opowiadając przyszłemu pokoleniu naszą teraźniejszość…  

         Święto Szkoły to dla wielu uczniów naszej szkoły również beztroski dzień zabaw na dmuchańcach, spotkań ze służbami mundurowymi, ciekawych zajęć z wychowawcami i sprawdzania umiejętności podczas rozgrywek sportowych.

         Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content