SP-16

Ważne ogłoszenie!!!

SP-16 w Przemyślu

Szanowni Rodzice uczniów naszej przemyskiej „Szesnastki”

Zgodnie z „Rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” przesyłam Państwu informacje dotyczące pracy naszej szkoły od dnia 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku:

1) głównym kanałem komunikacyjnym dla całej społeczności naszej szkoły pozostaje e-dziennik LIBRUS/ALTUM, jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowawca ustala inną formę kontaktu z uczniem/rodzicem;

Komunikat w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

SP16 w Przemyślu

W związku decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od  12 marca do  25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie w Szkole  Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Uczniowie nie przychodzą do szkoły i pozostają pod opieką rodziców, opiekunów prawnych.

​IV Olimpiada sportowo - edukacyjna w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu

SP16 w Przemyślu

W dniach 27 i  28 lutego br. w SP nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odbyła się czwarta edycja Olimpiady Sportowo-Edukacyjnej  dla Przedszkolaków. W sumie „szesnastkę” odwiedziło około trzysta dzieci z 19 miejskich i pozamiejskich przedszkoli. Impreza obejmowała zajęcia w dwóch częściach: sportowej (na salach gimnastycznych) i zabawowo – plastyczno -  edukacyjnej, która odbyła się w świetlicy szkolnej.

26 rocznica nadania szkole imienia Orląt Lwowskich

W dniu 29 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu obchodziła 26 rocznicę nadania szkole imienia ,,Orląt Lwowskich”. Głównym przesłaniem naszego świętowania było połączenie tradycji
i pamięci historycznej ze współczesnością.

Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli:

Konkurs na najciekawszą Megapisankę

SP-16 w Przemyślu

W dniu 04.04.2019r. wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Galerię Sanową na najciekawszą Megapisankę. Szkołę naszą pod opieką p. Anny Hano  reprezentowały  uczennice z klas szóstych: VI a- A.Olearka, VIb- N.Kowalska, O.Kowalska, M.Nazimek, J.Szczurko, P.Żaczek. Uczestnicy mieli za zadanie ozdobienie 1,5 metrowej pisanki. Twórcza praca zaowocowała powstaniem pięknej ozdobionej nietypowymi technikami uroczej pisanki. Kilkugodzinnej pracy towarzyszyła wspaniała atmosfera, skupienie  i radość. Megapisanka wyeksponowana jest w pasażu Galerii.

Rozwijanie kompetencji kluczowych

SP 16 Przemyśl

Rozwijanie kompetencji kluczowych

w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich

w Przemyślu

W związku z wprowadzoną reformą oświaty, nową podstawa programową oraz ZALCENIAMI PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY  z dnia 18 grudnia 2006r. w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie przystąpiliśmy  do programu

„Program wsparcia placówek oświatowych

APEL RADY RODZICÓW SP-16

Drodzy Rodzice

Mamy bardzo dużo pomysłów i planów, które chcielibyśmy realizować wraz z Wami, Dyrekcją szkoły, Gronem Pedagogicznym i Samorządem Uczniowskim. Staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom poprzez działania, które są kierowane do naszych dzieci i mają na celu ich dobro, bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój.

Pamiętajmy, że Radę Rodziców tworzymy My, rodzice uczniów „szesnastki”!

Informacja o ewaluacji

Drodzy Państwo

W roku szkolnym 2018/2019 pracujemy w ramach ewaluacji wewnętrznej nad określeniem, w jaki sposób szkoła promuje i prezentuje wartość ewaluacji. W związku z tym pragniemy uzyskać od Państwa informacje dotyczące rozumienia pojęcia: wartość edukacji, jak również chcielibyśmy sprawdzić w jakim stopniu Państwa oczekiwania w zakresie badanych wartości są zbieżne z programem szkoły.

A może kurs językowy w Niemczech?

SP 16 Przemyśl

Na tegorocznych wakacjach absolwentka naszej szkoły, JOANNA ŚWISZCZ, miała okazję uczestniczyć w trzytygodniowym kursie językowym, który odbywał się w Ludwigshafen ( miasto niedaleko Frankfurtu nad Menem) oraz w stolicy Niemiec - Berlinie.

"Dzień Rodziny"

SP16 w Przemyślu

W dniu 21 czerwca 2018r. po uroczystym zakończeniu roku szkolnego dla pierwszego etapu edukacyjnego uczniowie kl. III a wraz ze swoimi paniami i Rodzicami udali się na ostatnią imprezę klasową - Dzień Rodziny połączony z pożegnaniem klasy. Dzieci  zaprezentowały inscenizację pt. "Wspaniałych rodziców mam", wygłaszały wiersze okolicznościowe, śpiewały piosenki. W role trzech tatusiów wcielili się: Mateusz, Jakub oraz przyszły wychowawca kl. IV a p. Mariusz Bury, który zgodził się zastąpić chorego ucznia Zbyszka.

Subskrybuj RSS - SP-16