SP-16

Konkurs na najciekawszą Megapisankę

SP-16 w Przemyślu

W dniu 04.04.2019r. wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Galerię Sanową na najciekawszą Megapisankę. Szkołę naszą pod opieką p. Anny Hano  reprezentowały  uczennice z klas szóstych: VI a- A.Olearka, VIb- N.Kowalska, O.Kowalska, M.Nazimek, J.Szczurko, P.Żaczek. Uczestnicy mieli za zadanie ozdobienie 1,5 metrowej pisanki. Twórcza praca zaowocowała powstaniem pięknej ozdobionej nietypowymi technikami uroczej pisanki. Kilkugodzinnej pracy towarzyszyła wspaniała atmosfera, skupienie  i radość. Megapisanka wyeksponowana jest w pasażu Galerii.

Rozwijanie kompetencji kluczowych

SP 16 Przemyśl

Rozwijanie kompetencji kluczowych

w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich

w Przemyślu

W związku z wprowadzoną reformą oświaty, nową podstawa programową oraz ZALCENIAMI PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY  z dnia 18 grudnia 2006r. w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie przystąpiliśmy  do programu

„Program wsparcia placówek oświatowych

APEL RADY RODZICÓW SP-16

Drodzy Rodzice

Mamy bardzo dużo pomysłów i planów, które chcielibyśmy realizować wraz z Wami, Dyrekcją szkoły, Gronem Pedagogicznym i Samorządem Uczniowskim. Staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom poprzez działania, które są kierowane do naszych dzieci i mają na celu ich dobro, bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój.

Pamiętajmy, że Radę Rodziców tworzymy My, rodzice uczniów „szesnastki”!

Informacja o ewaluacji

Drodzy Państwo

W roku szkolnym 2018/2019 pracujemy w ramach ewaluacji wewnętrznej nad określeniem, w jaki sposób szkoła promuje i prezentuje wartość ewaluacji. W związku z tym pragniemy uzyskać od Państwa informacje dotyczące rozumienia pojęcia: wartość edukacji, jak również chcielibyśmy sprawdzić w jakim stopniu Państwa oczekiwania w zakresie badanych wartości są zbieżne z programem szkoły.

A może kurs językowy w Niemczech?

SP 16 Przemyśl

Na tegorocznych wakacjach absolwentka naszej szkoły, JOANNA ŚWISZCZ, miała okazję uczestniczyć w trzytygodniowym kursie językowym, który odbywał się w Ludwigshafen ( miasto niedaleko Frankfurtu nad Menem) oraz w stolicy Niemiec - Berlinie.

"Dzień Rodziny"

SP16 w Przemyślu

W dniu 21 czerwca 2018r. po uroczystym zakończeniu roku szkolnego dla pierwszego etapu edukacyjnego uczniowie kl. III a wraz ze swoimi paniami i Rodzicami udali się na ostatnią imprezę klasową - Dzień Rodziny połączony z pożegnaniem klasy. Dzieci  zaprezentowały inscenizację pt. "Wspaniałych rodziców mam", wygłaszały wiersze okolicznościowe, śpiewały piosenki. W role trzech tatusiów wcielili się: Mateusz, Jakub oraz przyszły wychowawca kl. IV a p. Mariusz Bury, który zgodził się zastąpić chorego ucznia Zbyszka.

Kolejny egzamin DSD za nami

SP16 w Przemyślu

W bieżącym roku szkolnym, 13 marca, kolejna grupa  uczniów klasy 3c gimnazjum  miała możliwość przystąpić do państwowego egzaminu z j. niemieckiego DSDI, który odbył się w II LO w Przemyślu. Należy podkreślić fakt, iż egzamin przeprowadzany jest tylko w licencjonowanych szkołach partnerskich Republiki Federalnej Niemiec.  Młodzieży z Gimnazjum Nr 4, Nr 3 i Nr 1 towarzyszyli dyrektorzy szkół oraz nauczycielki języka niemieckiego.

Z serca dla Reni

Nie sposób opisać tego, co działo się 22 marca 2018 roku w godzinach popołudniowych
w naszej szkole.

Walentynki chóru Triola na Zamku Kazimierzowskim.

SP16 w Przemyślu

"Piosenki sercem malowane" – taki tytuł nosił Walentynkowy koncert na Zamku Kazimierzowskim, do którego nasz chór Triola został zaproszony przez panią dyrektor zamku. To już  kolejny koncert chóru na tej  scenie, bowiem już drugi rok  chór  objęty jest opieką PCKiN Zamek. Podczas koncertu zabrzmiały – jak przystało na tę okoliczność – piosenki  o przyjaźni i miłości. Repertuar tym razem wybierali sami chórzyści,  zaś dyrygent pani Joanna Cioch tylko zaakceptowała. Inwencją twórczą kreatywnością wykazały się najstarsze gimnazjalistki, przygotowując piękny taniec do utworów.

Dzień Otwarty SP 16

SP16 w Przemyślu

"Hej, kolego przedszkolaku, gdy za oknem zima, śnieg biały, zabierz mamę, zabierz tatę, przychodź do nas przyjacielu mały".

Subskrybuj RSS - SP-16