SP16 - sport

Piłka siatkowa

SP16 w Przemyślu

W dniach 4.03-5.03.2019r. w hali POSIR odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy zajęli I miejsce.

Drużyna dziewcząt: Karpińska Joanna, Karpińska Julia, Polińska Patrycja, Dedio Kamila, Ścigaj Martyna, Świerczek Weronika, Bąk Klaudia, Cap Oliwia, Szymańska Milena, Płoszaj Justyna, Surmacz Urszula.

Nauczyciel: Zbigniew Majgier

Szkolne zawody gimnastyczne

W dniu 8 marca 2019 r . odbyła się kolejna edycja Szkolnych Zawodów Gimnastycznych.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w ćwiczeniach wolnych na ścieżce gimnastycznej, ławce gimnastycznej, ćwiczeniach na drążku oraz skoku przez kozła i skrzyni. Krótką relację można zobaczyć na filmiku :

Klasa 4, dziewczęta:

Zawody pływackie 2019

SP 16 Przemyśl

W dniu 30 stycznia 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 16 w pływaniu. Uczniowie rywalizowali w wyścigach indywidualnych stylem dowolnym na dystansie 25m i 50m.

W tym roku frekwencja wyjątkowo dopisała, bo startowało ponad 50 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: klasy 4-5, klasy 6-7 i klasy 8-3 gimnazjum.

Oto uczniowie, którzy stanęli na podium:

• klasy 4-5 chłopcy (25 m stylem dowolnym):

Tenis stołowy

SP 16 Przemyśl

W dn.3.12.2018r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym w POSIR w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowali Poniatowski Kordian kl.III Ag i Woś Krzysztof kl.IIICg.

Zajęli Oni I miejsce w powiecie i uzyskali awans do zawodów rejonowych.

W dn.11.01.2019r. odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym w Birczy.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, nasi uczniowie w/w zajęli II miejsce w rejonie i uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zawody

II miejsce w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Turniej unihokeja

W dniach 25 i 26.10.2018 r. w hali POSiR w Przemyślu odbyły się zawody w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W wyniku dwudniowych zmagań nasze reprezentantki zdobyły w efektownym finale drugie miejsce.

Gratulujemy !

Biegi przełajowe nad Sanem

SP 16 Przemyśl

W dniu 10.10.2018 r. odbył się miejski etap Indywidualno  – Drużynowych Biegów Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci. W wyniku niezwykłej sportowej rywalizacji nasza reprezentacja szkoły spisała się w przenośni i dosłownie na medal. Chłopcy w kategorii „2008 i młodsi” zajęli III miejsce, a ich starsi koledzy w kategorii „2007 – 2006” II miejsce.

Oprócz zmagań drużynowych, nasi uczniowie i również uczennice, rywalizowali w kategorii indywidualnej.

A oto wyniki :

Nataniel Szwedka – I miejsce

Adrian Przetacznik – I miejsce

Honorata Kupiniak – II miejsce

Zawody lekkoatletyczne

W dniu 12 września 2018 r. na przemyskim stadionie Juvenii odbyła się kolejna edycja Szkolnych Zawodów Lekkoatletycznych Szkoły Podstawowej Nr 16 w Przemyślu. Udział wzięło ponad sześćdziesięciu uczniów od czwartej  aż do trzeciej klasy gimnazjum. Wspaniała wrześniowa pogoda tworzyła niezapomniany klimat królowej wszystkich dyscyplin – lekkiej atletyki. Biegi, skoki rzuty to wszystko działo się z udziałem uczniów, którzy swoją postawą udowodnili, że warto być aktywnym

i czerpać z tej aktywności dużo frajdy.

Nauka pływania w SP16

SP16 w Przemyślu

Rok szkolny 2017/2018 to już trzeci  z kolei rok, w którym uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w zajęciach na pływalni. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego i odbywają się systematycznie przez cały rok szkolny. Uczniowie, oprócz nauki pływania wszystkimi stylami, mogą wesoło i aktywnie  spędzić czas z rówieśnikami na emocjonujących zabawach w wodzie.

Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców :)

SP 16 Przemyśl

Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym chłopców 14.06.2018 r. III miejsce super :)

Subskrybuj RSS - SP16 - sport