SP16 - sport

Zawody pływackie klas 1-3 SP-16

SP16 w Przemyślu

W środę, 12 czerwca 2019r., na krytej pływalni w Przemyślu odbyły się zawody pływackie organizowane przez nauczycieli wf-u SP 16. W zawodach brały udział dzieci z klas 1-3 SP16. Młodzi zawodnicy mieli do wyboru trzy konkurencje:

• 25m stylem dowolnym,
  • 25m stylem grzbietowym.

W zawodach wystartowało 22 uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Poniżej podajemy wyniki z poszczególnych konkurencji:

DZIEWCZĘTA - 25m stylem dowolnym

I miejsce – Karolina Ratajczyk (czas: 21,32s)

III miejsce naszych gimnastyków w województwie

SP16 w Przemyślu

27.03.2019 r. w Zarzeczu odbyły się „Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w Gimnastyce”. Naszą szkołę reprezentowali:

Maciej Szybiak, Gierczak Jakub, Błaszczyszyn Krystian. Zawody przeprowadzono w trzech konkurencjach:

1. Ćwiczenia wolne na ścieżce.
  2. Ćwiczenia na drążku.
  3. Skok rozkroczny przez skrzynię i skok kuczny przez skrzynię.

Nasza drużyna zajęła III miejsce, natomiast Maciej Szybiak indywidualnie zajął III miejsce w skoku przez skrzynię.

Gratulacje.

III miejsce w rejonie w piłce siatkowej chłopców

Piłka siatkowa

SP16 w Przemyślu

W dniach 4.03-5.03.2019r. w hali POSIR odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy zajęli I miejsce.

Drużyna dziewcząt: Karpińska Joanna, Karpińska Julia, Polińska Patrycja, Dedio Kamila, Ścigaj Martyna, Świerczek Weronika, Bąk Klaudia, Cap Oliwia, Szymańska Milena, Płoszaj Justyna, Surmacz Urszula.

Nauczyciel: Zbigniew Majgier

Szkolne zawody gimnastyczne

W dniu 8 marca 2019 r . odbyła się kolejna edycja Szkolnych Zawodów Gimnastycznych.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w ćwiczeniach wolnych na ścieżce gimnastycznej, ławce gimnastycznej, ćwiczeniach na drążku oraz skoku przez kozła i skrzyni. Krótką relację można zobaczyć na filmiku :

Klasa 4, dziewczęta:

Zawody pływackie 2019

SP 16 Przemyśl

W dniu 30 stycznia 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 16 w pływaniu. Uczniowie rywalizowali w wyścigach indywidualnych stylem dowolnym na dystansie 25m i 50m.

W tym roku frekwencja wyjątkowo dopisała, bo startowało ponad 50 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: klasy 4-5, klasy 6-7 i klasy 8-3 gimnazjum.

Oto uczniowie, którzy stanęli na podium:

• klasy 4-5 chłopcy (25 m stylem dowolnym):

Tenis stołowy

SP 16 Przemyśl

W dn.3.12.2018r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym w POSIR w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowali Poniatowski Kordian kl.III Ag i Woś Krzysztof kl.IIICg.

Zajęli Oni I miejsce w powiecie i uzyskali awans do zawodów rejonowych.

W dn.11.01.2019r. odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym w Birczy.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, nasi uczniowie w/w zajęli II miejsce w rejonie i uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zawody

II miejsce w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Turniej unihokeja

W dniach 25 i 26.10.2018 r. w hali POSiR w Przemyślu odbyły się zawody w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W wyniku dwudniowych zmagań nasze reprezentantki zdobyły w efektownym finale drugie miejsce.

Gratulujemy !

Biegi przełajowe nad Sanem

SP 16 Przemyśl

W dniu 10.10.2018 r. odbył się miejski etap Indywidualno  – Drużynowych Biegów Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci. W wyniku niezwykłej sportowej rywalizacji nasza reprezentacja szkoły spisała się w przenośni i dosłownie na medal. Chłopcy w kategorii „2008 i młodsi” zajęli III miejsce, a ich starsi koledzy w kategorii „2007 – 2006” II miejsce.

Oprócz zmagań drużynowych, nasi uczniowie i również uczennice, rywalizowali w kategorii indywidualnej.

A oto wyniki :

Nataniel Szwedka – I miejsce