Lekcja otwarta 4C j.polski

„W świecie Narnii”

,,Wkrótce potem dotarli do prawie pustego pokoju , w którym stała szafa z dużym lustrem w drzwiach […] Kiedy zajrzała do środka, zobaczyła rząd wiszących płaszczy. Były to przeważnie futra, a trzeba wam wiedzieć, że dla Łucji nie było nic milszego niż zapach i dotyk futer. Nie wahając się ani chwili, weszła do szafy i zanurzyła się w futrach, z rozkoszą wtulając w nie twarz […] Postąpiła krok czy dwa w głąb i stwierdziła, że wewnątrz jest jeszcze drugi rząd płaszczy […] Zrobiła jeszcze jeden krok naprzód, potem jeszcze dwa lub trzy, wciąż spodziewając się, że końcami palców dotknie drewnianej ściany […] W chwilę później zdała sobie sprawę, że stoi pośrodku lasu, jest noc, pod nogami ma najprawdziwszy śnieg, którego płatki wirują w powietrzu”.

3 i 4 lutego na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 4c projektowali i wykonywali niezwykłą szafę, dzięki której w powieści Łucja, Edmund, Zuzanna i Piotr przenieśli się do czarodziejskiej krainy zwanej Narnią. Projekt był podsumowaniem lekcji poświęconych na omawianie lektury ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Czwartoklasiści podzieleni na grupy z przygotowanych wcześniej materiałów wykonali z kartonowych pudełek szafę, w której umieścili informacje o lekturze. To pierwsze tego typu zadanie i uczniowie poradzili sobie z nim świetnie. Wprawdzie nie przenieśli się do Narnii, ale praca zespołowa i wspólna zabawa pozwoliły im na utrwalenie wiedzy o lekturze.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content