Warsztaty niemieckojęzyczne dla grupy DSD

8 listopada uczniowie grupy realizującej w naszej szkole program DSD wyjechali do Rzeszowa, aby wziąć udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Podróż rozpoczęła się już o 6:45. Tym razem środkiem transportu były Polskie Linie Kolejowe. Podczas półtoragodzinnej jazdy pociągiem uczniowie pracując tak, aby nie przeszkadzać pozostałym pasażerom, opracowywali zagadnienia związane z krajoznawstwem, a dokładniej czytali ciekawostki na temat stolicy walca – Wiednia.

Ta pierwsza faza przygotowawcza stanowiła świetny wstęp do nietypowych zajęć z języka niemieckiego, które odbyły się w Bibliotece Austriackiej przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Na miejscu uczniowie wzięli udział w zabawie językowej na terenie kampusu, co sprawiło im niesamowitą frajdę.

Same warsztaty były przyjemnym i interesującym doświadczeniem. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o Wiedniu, poznali jego historię oraz najciekawsze miejsca, które z pewnością są godne odwiedzenia. Na zakończenie prezentacji pani prowadząca zorganizowała krótki konkurs z nabytej wiedzy. Zwyciężył Wiktor Wikar, a wyróżnienie otrzymała Zuzia Bak – serdecznie gratulujemy.

Po zakończonych warsztatach, w ramach wolnego czasu, korzystając z pięknej jesiennej pogody spacerowaliśmy po Rzeszowie. Zwiedziliśmy rzeszowski rynek, na którym nasze zainteresowanie wzbudziła studnia przepięknie wpisująca się w krajobraz miasta. Oczywiście punktem obowiązkowym były zdjęcia, te grupowe jak i indywidualne.

Następna wyjazdowa lekcja niemieckiego zaplanowana jest już na grudzień.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content