Warsztaty plastyczne i literackie w 3A

Warsztaty plastyczne i literackie

24 września klasa 3A uczestniczyła w warsztatach plastycznych i literackich zorganizowanych  na terenie naszej szkoły w ramach XXI Festiwalu Poezji – Ogrody Poetów. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać Michała Zabłockiego – poetę, autora tekstów piosenek, scenarzystę i reżysera oraz Elżbietę Szymańską z Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, osobowość o wyjątkowym artystyczno-organizacyjnym zaangażowaniu.

Poeta zaprezentował dzieciom tomik pisany dla swojego syna  pt. „Wiersze do kolorowania”. Spotkanie z  Michałem Zabłockim i jego poezją ujawniło głęboko skrywane talenty i niezwykłą wrażliwość młodych słuchaczy. Okazało się, że wśród uczniów klasy 3A jest wielu wielbicieli i twórców poezji. Kolorowe kredki i flamastry pozwoliły dzieciom „zaczarować” czarno-białe wiersze.

Wychowawczynie przekonane są, iż  w przyszłości spod ręki uczniów wyjdą równie ciekawe dzieła jak „Wiersze do kolorowania”, czy teksty „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Cichosza”…

Zdaje się, że pan Michał Zabłocki tchnął poetycką moc w mury naszej szkoły i ożywił uśpione marzenia dziewcząt i chłopców z klasy 3A.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content