Warsztaty w muzeum

W dniu 10 października 2023 r. uczniowie klasy III a wraz ze swoimi paniami uczestniczyli w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” zorganizowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować ciasto na chleb. Najpierw wymieszały wszystkie składniki: mąkę, ziarna, drożdże, sól, cukier i ciepłą wodę. Potem nakładały ciasto do małych foremek i posypywały chlebki ziarnami. W czasie oczekiwania na ich upieczenie obejrzały ciekawą prezentację multimedialną o chlebie oraz zwiedzały sale wystawowe w muzeum. Pieczywo po wyjęciu z pieca ostygło w drodze powrotnej do szkoły, a potem została już tylko degustacja.

B. Kaczmarska

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content