Wycieczka do Afryki i Azji

Wycieczka do Afryki i Azji

To znów MY– klasa 3A. Kilka dni temu wróciliśmy z Afryki. Zwiedziliśmy ten niesamowity kontynent dzięki Kazimierzowi Nowakowi – polskiemu podróżnikowi i reporterowi. Kazik pokazał nam miejsca, w które można się udać nawet wtedy, gdy musimy zostać tam, gdzie jesteśmy…Pokazał nam atmosferę i kulturę Czarnego Lądu, życie zwykłych ludzi z dala od nowoczesnych kurortów.

Poznanie książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika” pozwoliło uczniom 3A podróżować w sposób, którego nie da się pojąć, pozwoliło poczuć piękno płynące z czytania.

Dopełnieniem tej niezwykłej podróży było spotkanie naszej klasy z osobą pełną pasji, która złapała dawno temu bakcyla podróżowania, przemierzyła wiele granic, obaliła sporo przesądów. Niby zwykły pedagog, zwykły nauczyciel, kierownik świetlicy- Anna Hano,  a jednak człowiek wyjątkowy. Osobowość, która przemierzając kontynenty i poszukując piękna – niesie je ze sobą do odległych zakątków świata. Pani Anna Hano zabrała nas w niezwykłą podróż. Pokazała nam Chiny, Tybet, Indie, Maroko i Tunezję.

Wyprawy, w których brała udział można nazwać magią, bo z każdej z nich powraca się zupełnie odmienionym, a na otaczający świat patrzy się już zawsze z zupełnie innej perspektywy. Za co jesteśmy pani Ani niezmiernie wdzięczni.

A zatem NIE CZEKAJ. PORA NIGDY NE BĘDZIE IDEALNA. Napoleon Hill

Klasa 3A realizuje MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” III EDYCJA- POZNAJEMY ZAWODY, a opisane wyżej działania są częścią tego przedsięwzięcia.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content