Wycieczka klasy 3c do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

9 października 2023 r. uczniowie klasy 3 c udali się na wycieczkę do Fabryki i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Poznały etapy powstawania i ozdabiania bombek. Przekonały się, że praca przy ich produkcji wymaga nie tylko talentu plastycznego, ale też ogromnej cierpliwości. Następnie obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej, w którym można zobaczyć wystawy choinek ozdobionych według różnych stylów: amerykańskim, norweskim, francuskim, wiktoriańskim, tradycyjnym polskim, czy też wystawę różnorodnych wspaniałych bombek choinkowych ręcznie wykonanych. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Prawie na każdej bombce pojawiło się imię wykonawcy. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i swoich bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content