Prace konkursowe - Pies przyjaciel człowieka

Wyniki konkursu „Pies – moje wsparcie”

Zwierzęta od zawsze towarzyszą człowiekowi a ich rola jest nie do przecenienia. Strzegą naszych domów, pocieszają w trudnych momentach, pobudzają do aktywności… Często też pracują, np. w Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwie Medycznym. Potrafią odnajdywać zaginionych, tropić przestępców, wyczuwać zagrożenie. Psy są też przewodnikami osób niewidomych i niedowidzących. Zwierzęta potrafią być wspaniałymi terapeutami i odpędzać lęki oraz smutki.

Aby docenić rolę psów – opiekunów, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno – literacki „Pies – moje wsparcie”. Uczestnicy stworzyli komiksy, w których przedstawili rolę psa wspierającego.

Jury, oceniając komiksy, wzięło pod uwagę przede wszystkim pomysł na przedstawienie roli psa, artystyczną formę wyrazu oraz zgodność pracy z tematem konkursu. Liczyła się również poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna.

Spośród złożonych prac za zwycięskie uznano komiksy uczniów: Lilianny Lisik, kl. 4 C, Renaty Zając, kl. 4 A oraz Miłosza Srogiego, kl. 6 B.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów!

Jury: Aneta Wawrzyn, Katarzyna Ziąber

Ocena poprawności językowej: Iwona Zając

„Pies moje wsparcie” – prace konkursowe

„Pies moje wsparcie” – zwycięskie prace

Praca Renaty Zając

Praca Lilianny Lisik

Praca Miłosza Srogiego

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content