Zajęcia z ceramiki

Zajęcia ceramiczne – „Heca z pieca”

Czy można myśleć w sposób artystyczny?
Czy twory z gliny mogą napawać dumą i radością?
Czy w szkole można świetnie się bawić?

Odpowiedź na te pytania jest jedna Tak!

Zajęcia ceramiczne organizowane w SP 16 dają taką możliwość. Są okazją by nie tylko spotkać się z rówieśnikami i nauczyć pracy w grupie, ale też rozwinąć swoją wyobraźnię i kreatywność. Praca z  gliną uczy samodzielności, cierpliwości i akceptacji niepowodzeń. Wyzwala pozytywne emocje i pewność siebie. Przynosi świetne rezultaty w przypadku dzieci, które mają kłopot z kontrolowaniem swoich emocji. Pozwala rozładować napięcie i zrelaksować się.

Szkoła wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci. Zajęcia ceramiczne „Heca z pieca” prowadzone są dla około 70 uczniów z klas 1-3 oraz klas 7 naszej szkoły. Wykorzystując rozmaite techniki, bezkształtne kawałki gliny ożywają w rękach naszych uczniów jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Młody ceramik ma możliwość zrobienia rzeczy użytkowych oraz takich, których przeznaczenie czasem niełatwo odgadnąć. W pracowni ceramicznej wszystkie prace zostają wypalone i poszkliwione. A „heca z pieca” to zaskakująca reakcja chemiczna podczas wypalania i szkliwienia, która zawsze stanowi niespodziankę dla naszych artystów. Efekt wyobraźni dzieci jest zabierany do domów, by cieszył oko całej rodziny. Bo piękne i niepowtarzalne rzeczy trzeba pokazywać.

baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Rekrutacja_Logo z Canvy
Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content