Zajęcia projektowe – Redakcja gazetki szkolnej „Nasze Orlątko”

Informacja sprawdzona, ciekawa, rzetelna… – takie motto powinno przyświecać każdemu dziennikarzowi. A ponieważ w lokalnym środowisku jakim jest szkoła informacji krąży wiele, dlatego istnieje gazeta, która zbiera te najcenniejsze: o ciekawych ludziach, interesujących książkach, grach i miejscach, ważnych sukcesach.

Zajęcia redakcyjne – do kogo są skierowane?

Oczywiście do uczniów. To Wy tworzycie szkołę, to Wy macie ciekawe pomysły i zdobywacie informacje. Jednak nie łudźcie się – praca w redakcji jest wymagająca. Przede wszystkim musicie chcieć pisać i szukać.

Co będziecie robić?

Na zajęciach projektowych odkryjecie jak wykorzystać swoje umiejętności. Dowiecie się, czym jest artykuł prasowy, lead, dobry tytuł, wywiad, sprawozdanie, recenzja. Nauczycie się poprawnego formatowania tekstu w programie word i poznacie tajniki składania prawdziwej gazety za pomocą programu komputerowego. Do tego dorzucimy umiejętność edycji zdjęć.

Co z tego będziecie mieć?

Czy po naszych warsztatach staniecie się pełnoprawnymi dziennikarzami. Jesteśmy pewni, że nie. Ale zdobywając umiejętności będziecie wiedzieli, jak stać się dziennikarzem. Jeśli się wciągniesz, kto wie…, może znajdziesz swoje nazwisko wśród naszych redaktorów.

Kto prowadzi warsztaty?

Rudowłosa jejmość, jedna z redaktorów naczelnych „Naszego Orlątka”, polonistka zdecydowana wyciągnąć z Was jak najwięcej, ale wierząca w Wasze możliwości – Iwona Zając

Masz w sobie moc kreowania rzeczywistości? Zabierz ją ze sobą i zaczynamy!

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content