Zajęcia o psie przewodniku

Zajęcia uwrażliwiające na potrzeby osób niewidomych


 Jakie są sposoby poruszania się osób niewidomych?  Na czym polega praca psa przewodnika? Jak pomóc osobie niewidomej  poruszającej się z psem przewodnikiem?… to tylko kilka pytań, na które klasa 2A poznała odpowiedzi  podczas zajęć zorganizowanych 8 marca przez wychowawczynie. Uczniowie z niezwykłym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki z wykorzystaniem alfabetu Braille’a.  Możliwość przemieszczania się z użyciem białej laski, wykrycie przeszkód znajdujących się na drodze oraz opanowanie techniki posługiwania się laską  okazało się trudnym, ale ciekawym doświadczeniem.

Na zakończenie zajęć  uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie można być obojętnym zauważając, że komuś obok potrzebne są nasze oczy, by zobaczyć to, czego on nie widzi. Niewidomi to tacy sami ludzie jak widzący, tylko jest im dużo trudniej.  

Vulcan Nabor
Deklaracja dostępności
baner Nasze orlątko
Skip to content