Uroczyste zakończenie roku szkolnego

24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022 i tym samym rozpoczęły się wakacje. Temu szczególnemu dniu w życiu szkoły towarzyszyła uroczysta akademia. Wyróżniono najlepszych uczniów, sportowców i laureatów konkursów. Był również czas na podziękowania dla nauczycieli i rodziców.

Kiedy jesienią zmagamy się z zadaniami, wczesnym wstawaniem, obowiązkami, natychmiast zaczynamy tęsknić za wakacjami. Wakacje… – myśl o nich napędza nas do działania, jak linia mety zmusza biegaczy do wysiłku. Czekają na nie uczniowie, rodzice, nauczyciele. I kiedy wreszcie przychodzą wraz z latem, wyjazdami, leniuchowaniem, wszyscy się cieszą.

Wakacje to jednak też czas pożegnań. Dla niektórych na chwilę, dla innych na zawsze. W tym roku szkolnym naukę w „Szesnastce” ukończyły cztery wspaniałe klasy ósme. Pójdą do nowych szkół, poznają kolejnych kolegów i przyjaciół, doroślej spojrzą na życie. Oby, drodzy Absolwenci, Wasze marzenia się spełniły,  oby wykraczały poza horyzont.

Nasze szkolne mury opuści też czwórka świetnych pedagogów, którzy przez lata wkładali serce w swoją pracę. Miejsce pań: Alicji Mazurek, Grażyny Goclon, Iwony Kusal i Bogumiły Bzorek zajmą nowi nauczyciele. Zapewne wspaniali i z sercem na dłoni, ale – choć człowieka można zastąpić, każdy jest niepowtarzalny, Wy również. Zostańcie więc w naszej pamięci na dłużej niż w szkolnych murach, i sami pamiętajcie o nas i o czasie, który był nam razem dany.

A teraz cieszmy się wakacjami, wspomnieniami, chwilami złapanymi przez czujne oko fotografa.

Do zobaczenia.

Zapraszamy do fotogalerii

Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content