Uroczyste zakończenie roku szkolnego

24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022 i tym samym rozpoczęły się wakacje. Temu szczególnemu dniu w życiu szkoły towarzyszyła uroczysta akademia. Wyróżniono najlepszych uczniów, sportowców i laureatów konkursów. Był również czas na podziękowania dla nauczycieli i rodziców.

Kiedy jesienią zmagamy się z zadaniami, wczesnym wstawaniem, obowiązkami, natychmiast zaczynamy tęsknić za wakacjami. Wakacje… – myśl o nich napędza nas do działania, jak linia mety zmusza biegaczy do wysiłku. Czekają na nie uczniowie, rodzice, nauczyciele. I kiedy wreszcie przychodzą wraz z latem, wyjazdami, leniuchowaniem, wszyscy się cieszą.

Wakacje to jednak też czas pożegnań. Dla niektórych na chwilę, dla innych na zawsze. W tym roku szkolnym naukę w „Szesnastce” ukończyły cztery wspaniałe klasy ósme. Pójdą do nowych szkół, poznają kolejnych kolegów i przyjaciół, doroślej spojrzą na życie. Oby, drodzy Absolwenci, Wasze marzenia się spełniły,  oby wykraczały poza horyzont.

Nasze szkolne mury opuści też czwórka świetnych pedagogów, którzy przez lata wkładali serce w swoją pracę. Miejsce pań: Alicji Mazurek, Grażyny Goclon, Iwony Kusal i Bogumiły Bzorek zajmą nowi nauczyciele. Zapewne wspaniali i z sercem na dłoni, ale – choć człowieka można zastąpić, każdy jest niepowtarzalny, Wy również. Zostańcie więc w naszej pamięci na dłużej niż w szkolnych murach, i sami pamiętajcie o nas i o czasie, który był nam razem dany.

A teraz cieszmy się wakacjami, wspomnieniami, chwilami złapanymi przez czujne oko fotografa.

Do zobaczenia.

Zapraszamy do fotogalerii

baner Nasze orlątko
czter pory roku
Mediatorzy rówieśniczy LOGO
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych plakat
Rekrutacja_Logo z Canvy
Dla Rodziców - Dokumenty do pobrania
Telefon zaufania
Vulcan Nabor
Skip to content